Horory

Don't Breathe / Smrt ve tmě (2016)

29. ledna 2017 v 11:15 | Nikii

Don't Breathe (2016)

Jedná se o dost pozitivně hodnocený horor, který si vychvaluje několik diváků. Dokonce i mně byl tento film doporučen. Byl doporučen se slovy, podívej se na to, je to skvělý film, nebo, je to naprostá pecka, byla jsem z toho úplně mimo. Řekla jsem si, že z toho možná budu asi taky mimo, když o tom všichni tolik mluvili. Film byl zapsaný v mém seznamu MUSÍM ZKOUKNOUT, minimálně měsíc, a čekal na zhlédnutí a následné odškrtnutí. Jenže včera nastal ten čas, kdy jsem se konečně mohla na tento snímek podívat. Zhlednuto. Pocity smíšené. Bylo to tak dobré jak všichni říkají, nebo nebylo?

The Conjuring 2 / V zajetí démonů 2 (2016)

28. ledna 2017 v 12:54 | NIkii

The Conjuring 2 (2016)

Manželé Warrenovi musí znovu čelit věcem, kterých se mnozí bojí a raději o nich nemluví. Jedná se o další paranormální případ, který, jak už bylo uvedeno na samém začátku, je ten nejhorší ze všech. S ničím horším se snad už setkat opravdu nemohli. Démonické síly budou tentokrát silnější než tehdy v Amityville. Tentokrát totiž půjde o život i samotnému Edovi Warrenovi...

Vymítáč ďábla (USA, 1973)

21. dubna 2016 v 1:17 | Nikii

Vymítáč ďábla (USA, 1973)

Kdy je na čase se začít bát? Hned na začátku. Je rok 1973, do kin přichází nový film s hororovým žánrem The Exorcist, Vymítač ďábla. Lidé nevědí, co od toho čekat. Dobře něco málo mohou znát, ale po skončení filmu, kdy odcházeli z kin měli určitě nahnáno. To, co totiž v roce 1973 Vymítač ďábla nabídnul, je podle mě něco nečekaného, obzvlášť to muselo být nečekané ve své době. Všechny creepy scény, které se tu odehrávají, byly snad něco naprosto nového a tím si film získává na originálnosti. Například sám režisér William Friedkin řekl, že tento film nepovažuje za horor, nýmbrž za snímek, který poukazuje na záhady víry.

Historie hororů osmdesátá léta

5. září 2015 v 18:40 | Nikii

Historie hororů osmdesátá léta

Horory začátkem osmdesátých let mají určitou atmosféru. Teď se bavíme o období mezi léty 1980 - 1983. Právě v této době byly horory rozděleny na dva druhy. Druh první je takový horor, který byl velmi pomalý a možná by si zasloužil označení béčko. Zato druh druhý, byl horor, který byl naopak svižný a věděl co po divákovi má chtít. Mezi druhý druh rozhodně patří horor Evil Dead, u nás přeložen jako Lesní duch. Horor, který pojednává o zlu v lese, které se ujme několika nevinných lidí, kteří odjedou na chatu udělat si takový mejdan. Ash, hlavní postava celé ságy, najde nahrávku, na které jsou slova v cizím jazyce, která zlo přivolají. Jeho přátelé se promění v obludná monstra, proti kterým bude muset bojovat. Jedna se o nízkorozpočtový film, na který si režisér Sam Raimi vyžádal od společnosti málo peněz, za to jich ještě pár sám s Brucem Campbellem investoval. Horor, který je postavený převážně na efektech, zaujme snad každého či hororového fanouška. Film byl totiž natočen v roce 1981 a už jen pouhou atmosférou a hlavně nápadem a efekty přiláká vaši pozornost. Laťka je tu totiž nenápadně nastavená velmi vysoko a myslím si, že film laťku přesáhl i do větších výšin.

Série Pátek třináctého

30. srpna 2015 v 16:15 | Nikii

Série Pátek třináctého

Taky znáte tento horor, nebo jste ho ještě neviděli? Pokud potřebujete nápovědu, tak nápovědou je, že vrah nosí hokejovou masku a jmenuje se Jason Voorhees, ano to je Pátek třináctého. Hororový shlasher z osmdesátých let, který nikdy nikoho moc nešetřil. Tato série má z osmdesátých let neuvěřitelných osm dílů a v roce 1993 se k tomu přidal devátý díl, který ale je, nevím jak jinak to označit, než naprostým výsměchem celé série.

Série Noční můra v Elm Street

28. srpna 2015 v 17:13 | Nikii

Série Noční můra v Elm Street

Nesmíš, nesmíš spát. Všechno to vlastně začalo v roce 1984, kdy režisér Wes Craven natočil horor, který se odehrával v ráji snů. Už jen ta informace, že se tento film zabývá sny, stačí k tomu, aby si o tom divák zjistil více. Noční můra byla právě snad prvním hororech, který se tak detailně týkal snů. Hlavní postavy totiž můžeme vidět jak spí, co se jim zdá, jak se snaží zachránit, jak jsou v nemocnici a jak nakonec nespí.
 
 

Reklama