90. léta

Evil Toons / Zlý večerníček (1992, USA)

8. července 2018 v 16:40 | Nikii

Zlý večerníček pro dospělé?

Evil Toons, nebo-li Zlý večerníček, byl natočen na počátku devadesátých let, konkrétně v roce 1992. Přelom osmdesátých a devadesátých let, byl zlatou érou filmu, hudby a vlastně všeho, vzpomeňte si třeba na druhý díl Terminatora, nebo na nějaké tanční hity (What Is Love, Can't Touch This, Show Me Love). Avšak počátkem devadesátých let se nenatáčely jen skvosty, nebo áčka, natáčely se i béčka, nebo dokonce i céčka s ceckama. Tak tomu je i u Evil Toons. Nejedná se o žádné áčko a snad ani béčko, ale o oddechový film s krásnými slečnami, které jsou sami ve strašidelném domě v prádle od Intimissimi a někdy i bez něj. V čem je háček? Bojují proti animovanému strašidlu, které vypadá jako zmutovaný Taz z Tasmánie. Jste připraveni na svůj dnešní večerníček?

Pohřben zaživa (USA, 1990)

17. února 2018 v 13:55 | Nikii

Pohřben zaživa (USA, 1990)

Film plný klaustrofobie, hlíny a dřeva. Jedná se o pouhý tv film, ale svou kvalitou by si zasloužil objevit se na stříbrném plátně. Snímek natočil režisér Frank Darabont, který se v roce 1987 ujal natáčení Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna a v roce 1994 a 1999 zase natočil dnes již kultovní snímky Vykoupení z věznice Shawsank a Zelená míle. Pohřben zaživa má však v sobě hororové prvky a atmosféru, která vás zavede zpět do raných devadesátých let.

Gia (USA, 1998)

25. června 2017 v 13:45 | Nikii

Gia (USA, 1998)

Gia. Film o jedné mladé modelce, která jako první měla titul supermodelka. Byla krásná, mladá a úspěšná. Cindy Crawfordové se na začátku kariréry říkávalo mladá Gia, která ji byla a je opravdu podobná. Gia svoji kariéru odstartovala v roce 1978, kdy se seznámila s bývalou modelkou Wilhelminou Cooperovou. Gia měla bouřlivé mládí, stejně tak jako Drew Barrymore, která měla s alkoholem zkušenost už v devíti letech. Gia s alkoholem, marihuanou a drogami začala jen o pár let později. Nevyhovovala ji střídavá péče. Většinu času také trávila v (gay) klubech. Když však konečně získala nějaké menší nabídky, přestěhovala se do New Yorku. Brzy začala fotit pro Vogue a její jméno začínalo být v modelingu synonymum pro slávu.
 
 

Reklama