1989 Sleepaway Camp 3 / Kemp hrůzy

18. února 2018 v 12:25 | Nikii |  80. léta

Sleepaway Camp 3 (USA, 1989)

Horor Sleepaway Camp je vlastně taková slasher trilogie připomínající Pátek třináctého. Odehrává se ve stejném prostředí, tudíž v lese poblíž nějaké kempové oblasti a jezera a stejně tak jako v Pátku třináctého, i zde se bude pořádat vyvražďovačka teenagerů, kteří si chtějí užít hlavně mezi sebou. V čem je ale tento horor, nebo trilogie odlišná, je hlavní záporná postava. V Sleepaway Camp nepotkáte žádného maniaka v masce.

Sleepaway Camp 3 je typickým příkladem pro horory z osmdesátých let. Je plný rebelství, rockové hudby, hříšných teenagerů, kteří po večerech určitě nečtou Bibli. Třetí díl a zároveň poslední díl této hororové série se odehrává kousek od tábora, kde se odehrával předešlý díl. Angela is back! Angela se znovu vydává do tábora, který je tentokrát o tom, aby si pozorumněli dvě společenské vrstvy, první jsou teenageři bohatých rodičů a druzí jsou naopak děti ulice. Tábor vedou starší manželé. Zatímco si manžel začne užívat s jednou dívkou z druhé vrstvy, manželka se bude snažit děti co nejvíce sblížit a rozdělí je do tří skupinek, kde v každé budou mít jednoho vedoucího.

I přes to se začnou dít divné věci. Reportérka, která natáčela reportáž s dětmi, následně umírá ve svém červeném kabrioletu potom, co ji jedna dívka z tábora podala falešné drogy. Začnou umírat i samotní účastníci táboru. Hned další obětí bude manžel, který vede první skupinu. Je tu však přeživší, dívka, ta se hned přesune do další skupiny, kde se objeví další obětí.

Zde můžete vidět všechny teenagery, kteří se postupně vytratí jako deštný prales.

Situace v táboře nakonec vyvrcholí tak, že vedoucí zjistí, kdo je mezi ními. Avšak několik jich zemře. Typický slasher. Jak už bylo řečeno, film nás zavede do atmosféry z Pátku třináctého. Tento jeden a půl hodinový koncert z roku 1989 si nezískal moc velké pozitivní hodnocení. To ovšem můžeme předpokládat, jelikož vám film nic jiného než vraždění, nenabídne. I přes to se však jedná o dobrý slasher odehrávající se v lese. Takových filmů bylo v osmdesátých letech hned několik, pomineme-li Pátek třináctého, můžeme mezi takové horory zařadit i Body Count z roku 1987, nebo Pumpkinhead z roku 1988.

Možná že se naučíte i rybařit.

Co je ještě dále pro takové horory v osmdesátých letech typické, je bizární smrt. Vražedkyně se ve vraždění velice vyžívá a své oběti přejede sekačkou, nebo je ubodá klackem, či pověsí jako vlajku a následně je nechá dopadnout na zem. Napínavá atmosféra tu ale pokulhává, ba dokonce chybí, i když je fakt, že o tu v takových béčkových hororech ani moc nejde. Horor nám ale hlavně může nabídnout, rebelskou rockovou hudbu, která vás možná zvedne ze židle, nebo z postele. Zazní hned v úvodních krvavě rudých titulcích, což nám hned může říct, že se bude jednat o dobrý béčkový horor.

Text: Nikii
Obrázky: Pic1, Pic2, Pic3
Rubrika: 80. léta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama