Únor 2018

1989 Sleepaway Camp 3 / Kemp hrůzy

18. února 2018 v 12:25 | Nikii |  80. léta

Sleepaway Camp 3 (USA, 1989)

Horor Sleepaway Camp je vlastně taková slasher trilogie připomínající Pátek třináctého. Odehrává se ve stejném prostředí, tudíž v lese poblíž nějaké kempové oblasti a jezera a stejně tak jako v Pátku třináctého, i zde se bude pořádat vyvražďovačka teenagerů, kteří si chtějí užít hlavně mezi sebou. V čem je ale tento horor, nebo trilogie odlišná, je hlavní záporná postava. V Sleepaway Camp nepotkáte žádného maniaka v masce.

Pohřben zaživa (USA, 1990)

17. února 2018 v 13:55 | Nikii |  90. léta

Pohřben zaživa (USA, 1990)

Film plný klaustrofobie, hlíny a dřeva. Jedná se o pouhý tv film, ale svou kvalitou by si zasloužil objevit se na stříbrném plátně. Snímek natočil režisér Frank Darabont, který se v roce 1987 ujal natáčení Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna a v roce 1994 a 1999 zase natočil dnes již kultovní snímky Vykoupení z věznice Shawsank a Zelená míle. Pohřben zaživa má však v sobě hororové prvky a atmosféru, která vás zavede zpět do raných devadesátých let.

Twin Peaks (1989-1991)

8. února 2018 v 11:25 | Nikii |  Seriály

Balada o jednom městečku, které se jmenuje Twin Peaks

Twin Peaks, nebo - li dva vrcholy, u nás především známé jako Městečko Twin Peaks. Jedná se o seriál z devadesátých let, který stvořil David Lynch. O něm, jsme se rozepsali v delším článku, kde přibližujeme jeho tvrobu. David Lynch je režisér, věčný surrealista, který žije ve vlastním světě. Seriál Twin Peaks je často řazen mezi jeho nejlepší díla. Temný, místy i vtipný seriál, doprovází dramatická a krásná hudba, kterou Lynch označil "mýdlová opera" a diváka určitě zasáhne. Diváka silně zasáhne i příběh celého městečka Twin Peaks, které skývá spoustu tajemství. Jenže, když si myslíte, že seriálu nejlépe rozumíte, jste na omylu, protože Lynch, za pomocí jediné epizody změní celý hlavní proud seriálu a postupně se tak ztrácíte v jeho myšlenkách.