Děs v opeře (ITA, 1987)

26. června 2017 v 13:45 | Nikii |  Itálie

Děs v opeře (ITA, 1987)

Italský horor plný opery a krve. Hororový mistr Dario Argento natočil další film, který je opět plný křiku a děsivých smrtících scén. Jako v každém jeho filmu, se i zde objeví herečka Daria Nicolodi. Hlavní roli Betty hraje španělská herečka Cristina Marsillach, kterou bude pronásledovat vrah a před očima zabíjet její nejbližší a nejradžší. K tomu všemu, aby náhodou při vraždění nezavřela oči, přidělá ji pod víčka pásku s jehlami, aby nemohla ani mrknout. Betty bude mít strach o svůj život, věří, že za to může její role v Macbethovi, která ji přinesla slávu, ale i smůlu. Avšak i přes to všechno bude chtít vědět, kdo je vrahem jejich přátel.

V divadle se chystá velká Verdiho opera Macbeth. Všichni se nervózně připravují na večerní představení, připravují se kostýmy, rekvizity, kulisa, havrani a Lady Macbeth, která je tak trochu nevrlá. Neustále ji vyrušují krákající havrani, když ji ale dojde trpělivost, odejde z divadla. Před divadlem ji srazí auto. Jelikož musí být dnešní představení odehráno, je jako náhrada za Lady Macbeth je jasnou volbou mladá operní pěvkyně Betty, které někdo neznámý pozdě večer zavolá a oznámí ji tuto novinu.

Betty má strach tuto rolí vzít, jednak si myslí, že by Macbetha neodzpívala dobře, a jednak ví, že Macbeth nosí smůlu. Její přítelkyně Mira (Daria Nicolodi), se ji však snaží utišit a přimět ji k tomu, aby roli vzala a nebyla hlavně pověrčivá. Betty podlehne nátlaku Miry a ostatních tvůrů operního představení, že nakonec nabídku příjme.

Když příjde čas na představení, Betty předvede skvělý výkon. Jenže během opery se stane vražda. Když Macbeth skončí, Betty sklidí velký potlesk a slávu. Všichni ji gratulují, její přátele a dokonce i první fanoušci. Ovšem večer ji a jejího přítele někdo přepadne v bytě. Betty nalepí pod víčka pásku s jehlami a ona tak musí sledovat smrt svého přítele. Vrah k ní promluvá, promlouval k ní i v divadle, tudíž musí Betty nějak znát. Když ale všechno skončí uteče celá vystrašená pryč. Takhle ji napadne ještě několikrát, pokaždé bude mít na očích pásku a pokaždé ji zabije někoho blízkého. Betty si ale nakonec vzpomene, že všechny tyto události se podobají jejímu snu, který se ji často zdával, když byla ještě malé dítě. Zdálo se ji o tom stejním vrahovi v černé masce a ještě o její matce.

Na konci z jednoho dalších vystoupení Betty, jsou vypuštěni havrani do jeviště, kteří najdou vraha. Betty tak bude muset čelit pravdě z minulosti a zároveň vrahově síle.

Dario Argento znovu, po svém úspěchu s hororem Phenomena, sází na sílu zvířat. Do popředí děje jsou tentokrát stavěni havrani, kteří budou svědky vraždy. Ti budou nakonec identifikovat vraha a vyklovou mu oko. Dále jsou tu opět krvavé scény plné triků a masek. Strach hlavní hrdinky Betty a popravu přátel, vždy skvěle podtrhne rockovo-metalová hudba, která se stala pro Argenta typickou, při takových scénách. Nejlepší jsou však scény v divadle, kdy se stáváte divákem i opery v krásném prostředí. Co vás však může doslova odrovnat, bude překvapivý konec, který bude plný vysvětlení. Šokující konce jsou pro Argenta také typickými.


Děs v opeře (Terror At The Opera, ITA, 1987)
Text: Nikol N.
Rubrika: Itálie horor


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emo.Gothic.Queen Emo.Gothic.Queen | Web | 11. února 2018 v 22:38 | Reagovat

To mi neco rika

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama