Červen 2017

Děs v opeře (ITA, 1987)

26. června 2017 v 13:45 | Nikii |  Itálie

Děs v opeře (ITA, 1987)

Italský horor plný opery a krve. Hororový mistr Dario Argento natočil další film, který je opět plný křiku a děsivých smrtících scén. Jako v každém jeho filmu, se i zde objeví herečka Daria Nicolodi. Hlavní roli Betty hraje španělská herečka Cristina Marsillach, kterou bude pronásledovat vrah a před očima zabíjet její nejbližší a nejradžší. K tomu všemu, aby náhodou při vraždění nezavřela oči, přidělá ji pod víčka pásku s jehlami, aby nemohla ani mrknout. Betty bude mít strach o svůj život, věří, že za to může její role v Macbethovi, která ji přinesla slávu, ale i smůlu. Avšak i přes to všechno bude chtít vědět, kdo je vrahem jejich přátel.

Gia (USA, 1998)

25. června 2017 v 13:45 | Nikii |  90. léta

Gia (USA, 1998)

Gia. Film o jedné mladé modelce, která jako první měla titul supermodelka. Byla krásná, mladá a úspěšná. Cindy Crawfordové se na začátku kariréry říkávalo mladá Gia, která ji byla a je opravdu podobná. Gia svoji kariéru odstartovala v roce 1978, kdy se seznámila s bývalou modelkou Wilhelminou Cooperovou. Gia měla bouřlivé mládí, stejně tak jako Drew Barrymore, která měla s alkoholem zkušenost už v devíti letech. Gia s alkoholem, marihuanou a drogami začala jen o pár let později. Nevyhovovala ji střídavá péče. Většinu času také trávila v (gay) klubech. Když však konečně získala nějaké menší nabídky, přestěhovala se do New Yorku. Brzy začala fotit pro Vogue a její jméno začínalo být v modelingu synonymum pro slávu.

To byl rok ... 2000

24. června 2017 v 13:45 | Nikii |  To byl rok ...

To byl rok ... 2000

Jaké to pěkné kulaté číslo bylo. Svět vstoupil do nového tisíciletí a definitivně se tak rozloučil s dvacátým stoletím, který toho přinesl opravdu mnoho. Přinesl spoustu událostí, spoustu vynálezů, vědců, několik známých osobností a hlavně několik dobrých filmů. Ač už bylo pro někoho předešlé století špatným, dostal novou šanci. Příchod milénia se musel hlavně pořádně oslavit. Co bylo v této době in, tak byly konžené bundy, krátká trička, vytahané džíny a diskman. Co ovšem bylo in ve filmové produkci, tak byl osud, návrat k legendám, thrillery a změna směru filmu, která už proběhla v druhé polovině devadesátých let. Zkrátka to byl samý thriller, jako by se po nich roztrhl pytel.