The Conjuring 2 / V zajetí démonů 2 (2016)

28. ledna 2017 v 12:54 | NIkii |  Horory

The Conjuring 2 (2016)

Manželé Warrenovi musí znovu čelit věcem, kterých se mnozí bojí a raději o nich nemluví. Jedná se o další paranormální případ, který, jak už bylo uvedeno na samém začátku, je ten nejhorší ze všech. S ničím horším se snad už setkat opravdu nemohli. Démonické síly budou tentokrát silnější než tehdy v Amityville. Tentokrát totiž půjde o život i samotnému Edovi Warrenovi...


Ano, Amityville už můžeme pustit z hlavy. Příběh jako takový, který se odehrával v prvním díle už skončil. Tentokrát se totiž blýská na lepší časy. Tentokrát se totiž octneme v krásné Anglii, která je zaplavena zlatým listím, občasným deštěm, krásnými domy a ... prostě Anglie, znáte to. Jenže ne všechno bude tak krásné právě tak, jako Anglie.

V jednom domě žije mladá, svobodná matka Peggy se čtyřmi dětmi. Manžel ji opustil kvůli jiné a tak se musí o celou domácnost starat sama. Všechny děti chodí do škole. Margaret je nejstarší a pomáhá své matce, pak je tu Janet, Billy a Johny. Billy koktá, a tak se mu ve škole všichni posmívají. Janet, které je dvanáct let je jednoho dne přistižena s cigaretou v ruce. Idylka. Alespoň do toho dne, než se v jejich domě začnou dít podivné věci.

Janet, ta která byla přistižena s cigaretou v ruce, dostala od své kamarádky spirituální tabulku. Říkala ji, že funguje. Janet ji moc nechtěla věřit, protože tabulka vypadala, jako by ji dělala doma na koleni. Avšak i přes to ji večer vyzkoušela, jenže se nic nedělo... ovšem když zhasnula lampu a šla spát, tak se začaly pohybovat předměty v pokoji. Další den jí někdo klepal na dveře, později začala být náměsíčná a padat z postele. Nikdo ji ale nevěřil. Jednoho večera těchto podivných událostí byla svědkem i její starší sestra Margaret a poté i její vlastní máma. Věděli, že s tím musí začít něco dělat. Nejdříve Peggy věřila v to, že někdo je v jejich domě a způsobuje všechen ten rámus, nakonec však přišli na to, že v jejich domě žádný další člověk není.

Po neúspěšném zásahu policie byli kontaktování manželé Warrenovi, kteří přijeli do Anglie. Celou tuto situaci začali okamžitě vyšetřovat. Postupem času však Janet byla ovládána mocnými silami a Warrenovým zbývalo postupně méně a méně času na to, aby rozluštili celou tuto hádanku, kdo a proč se zmocňuje dvanáctileté Janet.

Nejkrásnější na filmu byly kostýmy a fantazie Jamese Wana. Děj se odehrává v sedmdesátých letech. Tvůrci si dali opravdu hodně práce s tím, aby bylo vše dosti věrohodné. Povedlo se jim to. Prostředí, kostýmy, účesy ... všechno mělo naprostou kvalitu. S tím jsme se mohli setkat už v prvním V zajetí démonů v roce 2013. James Wan má pro film cit. Dělá ho tak, jak chce.


Žánr horor tak dostává nový nádech. Ano, duchařiny už tu máme několik let, ale duchařina v takovém provedení? Horor s vintage prvky a zároveň děsivou atmosférou? Myslím si, že James Wan se posouvá dál a dál. Začínal filmem Saw, horor s thrillerovými prvky, kde jeden nemocný muž unáší lidi, za účelem jejich napravení. Celý film byl natočen v jedné místnosti a prostředí byly změněno maximálně dvakrát, nebo třikrát. Jednalo se o nízkorozpočtový film a dnes? Dnes může James učit nadané neznámé filmaře, jak vypadá horor. Horor o mysteriózním tajemnu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama