Don't Breathe / Smrt ve tmě (2016)

29. ledna 2017 v 11:15 | Nikii |  Horory

Don't Breathe (2016)

Jedná se o dost pozitivně hodnocený horor, který si vychvaluje několik diváků. Dokonce i mně byl tento film doporučen. Byl doporučen se slovy, podívej se na to, je to skvělý film, nebo, je to naprostá pecka, byla jsem z toho úplně mimo. Řekla jsem si, že z toho možná budu asi taky mimo, když o tom všichni tolik mluvili. Film byl zapsaný v mém seznamu MUSÍM ZKOUKNOUT, minimálně měsíc, a čekal na zhlédnutí a následné odškrtnutí. Jenže včera nastal ten čas, kdy jsem se konečně mohla na tento snímek podívat. Zhlednuto. Pocity smíšené. Bylo to tak dobré jak všichni říkají, nebo nebylo?

Celý film je o třech přátelích, dívka Rocky a chlapci Money a Alex, kteří společně vykrádají domy. To se jim povedlo už něolikrát. Pokaždé si odnesli jen malou sumu, která jim radost moc neudělala a tak kradli dál. Rocky má ale důvod. Bydlí doma se svou malou sestrou a matkou, která je alkoholička a neustále Rocky šikanuje svými řečmi. Rocky své sestře slíbí, že se jednou odstěhují na pláž. V tu chvíli už se svými přáteli byla dohodnuta na velkém kšeftu. Okrást slepého muže, který má doma 300 000 dolarů.

Nikdo v sobě nechová lítost. Nikdo z nich neřekne, že je to blbost, a že to je odporná věc, vůči slepému člověku. Maximálně Alex, který je ještě nezkažený mladý kluk a má v sobě nějaký ten rozum. Za to Money si hraje až moc na velkého drsňáka, nejspíš v dětství sledoval filmy se Stallonem. Všichni tři se fdomluví, že jdou do toho. Muž bydlí v opuštěné čtvrti naprosto sám, tudíž by nikdo nemohl volat policajty. To, že v okolí nikdo není se jim nakonec vymstí, až nebudou moct nikoho volat o pomoc. Slepý muž je totiž veterán z války, který má v sobě velkou sílu i přes svůj handicap.

Když se mu vloupají do bytu, budou muset dávat velký pozor. Money muže uspí jakýmsi plynem, jenže výsledek byl nulový. Když se mu budou snažít rozbít dveře, kde měl mít údajně schovaný svůj poklad, objeví se před ními se slovy: "Je tu někdo?" V tu chvíli začíná hra na schovávanou. Všichni se budou muset před mužem skrývat a nedýchat v celém jeho domě. Rocky nakonec najede jeho poklad, budou se snažit z domu utéct, ale tato hra bude mít drsnější pravidla. Kdo z nich nakonec odejde živý?


Film svou zápletkou a dějem vypadal opravdu zajímavě. Jenže tyto řeči se ukázaly být opět velkým klišém. Film byl zezačátku nudný a zdlouhavý. Už jsem si dokonce i říkala, že film vypnu, protože to byla opravdu nuda. Nevěděla jsem, jestli sledovat telebizi nebo telefon. Rozmýšlela jsem se na jaký film se podívat příště. Avšak v půlce filmu jakoby nakonec celý tento film chytal druhý dech. Druhý dech, který to měl všechno zachránit. Do filmu se přidala akce typu, utíkej, nebo tě zabije. Celá zápletka a děj vůbec mi najendou přišli strašně zajímavé a skvělé. Už dlouho jsme tu neměli takový thriller. Ano, k filmu bych raději přiřadila žánr thriller, nežli horor.

Film byl napínavý a jedinečný. Herečka Jane Levy, která hrála postavu Rocky se mi začala líbit natolik, že se těším na nějaký její další film. Další co bylo na filmu skvělé, byla scéna, kdy slepý muž zhasnul ve sklepě světla a hlavní hrdinové tak běhali potmě a snažili se mu utéct. To bylo opravdu úžasné, protože diváci se měli vcítit do slepého muže, který neviděl vůbec nic, jen se ovládal sluchem. Ale to je tak asi všechno. I přes tuto nádheru, jako napínavost a akčnost, film pořád pokulhával. Někdy se tu objevili i scény z kterých se mi zvedal žaludek. Na druhou stranu oceňuji, že se film odpoutal od masakru typu, ty ho uhodíš a mi tam přidáme několik litrů krve. Tudíž přece jen byl jedinečný. Smíšené pocity, vidíte? Je to takové padesát na padesát. Někdy film nakopnul, někdy uspal. Samozřejmě někdy byl děj napjatý tak, že jsme nedýchali. Don't Breathe. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama