Filmy s maximální nepřístupností a ultra násilím

19. března 2016 v 17:11 | Nikii |  Rape and Revenge/Ultraviolence/Otrlý divák

Filmy s maximální nepřístupností a ultranásilím

Kdo by to byl řekl, že se do filmu dostane i to, co je naprosto něčím odporným a chladnokrevným. Člověk si zvykl v osmdesátých letech na všechny ty slashery, že v jednom byl Freddy a v druhým Michael. Že si člověk zvykl i na to věčný vyvražďování teenagerů Jasonem Voorheesem v Pátek třináctého. Ano zvykl. Pak si potupně zvyknul i na novou éru duchařin, ale na toto, bych si člověk jako já nikdy nezvyknul. Byla to horká sedmdesátá léta. Lidé ještě chodili s těmi transparenty o míru po ulicích a další se zase nekonečně modlili k Bohu. Jiní zase chodili do kina na film Kmotr. A dnes tak máme plno legendárních filmů, režisérů a herců. Třeba toho Kmotra. Jenže v této době vznikaly i filmy, které jsou někde dodnes nepřístupné anebo dokonce i zakázané. Jedná se tu o filmy, ze kterých by se člověku svýral žaludek, dělalo by se mu naprosto špatně, omdlel by, nebo snímek hned vypnul s tím, že ho už nikdy nepustí a dnes večer asi rozhodně nepůjde spát.


O čem tu mluvíme jsou filmy typu Rape and Revenge. V těchto filmech je obvykle hlavní zápletkou znásilnění a následná krutá odplata. A filmy, které do tohoto žánru spadají je film I Spit On Your Grave z roku 1978 a film od Wese Cravena z roku 1972 The Last House On The Left. Ano i Wes Craven nějak začínal a tak dvanáct let před svým nejlepším filmem, pro který je nevíc znám, natočil film o znásilnění, násilí a odplatě.

Dále tu chceme připojit takové to ultraviolence, nebo - li po našem ultranásilí. To myslím, mluví samo za sebe. Film, ve kterém je maximální násilí. Spousta krve, bolesti a prosby o slitování. Tady teď nechci mluvit o Mechanickém pomeranči, ale o filmu, který je právě tím zakazovaným o filmu Kanibalové, který byl natočen v roce 1980. Tento film nemá žádná pravidla, žádné zábrany ani slitování s diváky natož s hlavními hrdiny.


1972 - The Last House On The Left


Film začíná naprosto nenápadně. Dvě mladé dívky, které jsou kamarádky se mají vydat jednoho večera na koncert. Mari, která bude mít příští den narozeninovou oslavu, dostane od milujících rodičů dárek k narozeninám. Řetízek se znakem peace. Rodiče jí moc nechtějí pouštět, ale co zmůžou, když je Mari skoro dospělá. Když se holky vydají večer do města, tak před koncertem ještě narychlo shánějí marihuanu. Jenže natrefí na bandu kriminálníků, kteří jsou hledaní a o každém jejich kroku se spekuluje v rádiu. Nejmladší člen z kriminálníků dívkám slíbí, že trávu má, zavede je do bytu, kde jsou další členové. Uzavřou je v bytě a dalšího rána je unesou.

Nakonec jejich auto dojede k nějakému lesu, kde začnou holky vydírat a nutit je aby se svlékly. Nakonec je znásilní a zabijí. Narazí na jeden dům, kde se chcou schovat a později zjistí, že to jsou rodiče jejich oběti. Rodiče nemají vůbec o ničem zdání, nakonec jím však příjde taková parta lidí divná. Všechno se však ujasní, když matka Mary uvidí u nejmladšího člena kriminálníků řetízek se znakem peace.

.

1978 - I Spit On Your Grave


Film, který byl mnohokrát zkritizován recenzenty. Film o znásilnění a pomstě. Mladá spisovatelka si pronajala chatu na venkově, aby napsala skvělou knihu uprostřed krásné přírody, slunce, vody a aby si tak sama udělala krásné léto. Jenže tohle léto bude tím nejhorším, který kdy zažila. Jednoho večera si objednává nákup z obchodu, který ji doveze nějaký muž, který si s ní popovídá a snaží se být naprosto přátelský. Kamarádům však řekne, že se mu líbí a těm se vtloukne do hlavy nápad, že by konečně jejich kamarád mohl přijít o panictví.

Spiovatelku nejdříve sledují a další den, kdy leží v kánoji a opaluje se ji unesou. Přivážou její kánoj ke své a jedou do nějakého lesa, kde jí postupně znásilní. Žena se jen tak tak dostane do své chatky, chce volat policii, ale tam jí navštíví znovu a všechno se opakuje. Když už je opravdu po všem, nekolik dní, týdnu se z toho vzpamatovává. Nakonec dojde k tomu, že se jím pomstí a všem postupně způsobí tu stejnou bolest, kterou udělali oni ji. Možná i větší.

Film vznikl na základu skutečné události, kdy režisér našel u silnice zakrvácenou ženu, která byla někým znásilněna. Odvezl ji na policii, kde akorát uviděl, jak se k celému případu chovali neprofesionálně, nakonec je vzal a odvezl do nemocnice.1980 - Cannibal Holocaust

Buď na to máte žaludek, nebo ne. Udává se, že film je natočen opět podle skutečné události. Čtyřčlenná skupina se vydává do pralesů, aby se setkala s domorodci a natočila o nich unikátní dokument. Jsou to domorodci, které se nikdy nesetkali s bílým člověkem. Nakonec se jim podaří najít kmen lidojedů, kteří nejsou bílými lidmi nijak nadšeni. Nakonec budeme svědky ohavných činů, kterých se domorodci dopouští v zájmu své víry. Civilizovaní lidé se tak musí všem jejich praktikám přizpůsobit a jíst sirové maso, nebo zabít želvu.

Film byl natočen za zvláštních praktik. Triky v tomto filmu byly prý tak věrohodné, že režidér musel jít k soudu, by dosvědčil, že se při natáčení opravdu používaly jen padělky. Herci nebyli například informováni o vraždění zvířat, měli dojem, že se jedná pouze o filmový trik. V Itálii vzbudil tento film takový poprask, že se herci museli ukázat v televizi, aby byl zbořen dojem, že byli opravdu sežráni zaživa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Znali jste tyto filmy už před našim článkem a dokázali byste je zhlédnout?

Ano znali a už jsem je viděl/a. 100% (2)
Jen jsem o nich něco slyšel/a. 0% (0)
Neznám a ani bych se na ně nepodíval/a. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama