To byl rok ... 1990

28. srpna 2015 v 19:07 | Nikii |  To byl rok ...

To byl rok ... 1990

Začínají devadesátá léta. Co se tento rok odehrálo? Z pohledu na naši zemi, skončil komunismus, prezidentem byl Václav Havel a z ČSSR se stala ČSFR. Horor a akční film byl na vzestupu. Jména jako Bruce Willis, Sylvester Stallone, nebo Arnold Schwarzenegger začaly být pojmem, stejně tak jako jejich postavy, John McClane, John Rambo, nebo Terminator. Všechno bylo tak nějak odlehčené, stejně tak jako vlasy Mela Gibsona. Z Pamely Anderson se pomalu začíná stávat sexbomba a Madonna vydává legendární singl Vogue a hned poté připravuje své legendární turné Blond Ambition. Kevin Costner natáčí velkofilm Tanec s vlky a Michael J. Fox se objevuje v poesledním dílu Návrat do budoucnosti. LP desky vyřadilo CD a na herní průmysl se dostává hra od id Software Commander Keen. Dámy a pánové, držte si klobouky, devadesátky začínají!


Zběsilost v srdci
Film režiséra Davida Lynche, který byl oceněný v Cannes Zlatou palmou. Hlavní obsazení, Nicolas Cage a Laura Dern. Krimi film. Je to příběh o zamilovaném páru, které pronásleduje matka Luly, aby zničila jejich lásku a Ripleyho klidně zabila. Nicolas Cage si tuto roli libuje, hlavně když se před kamerou prochází ve svém saku z hadí kůže, později ho věnoval Lauře Dern. Ta zase nosí to nejvíc sexy oblečení, co v té době existovalo. Cage coby Ripley zazpívá své lásce i písničky od Elvise, nebo ji vezve k pořádnému tanci na rockovou hudbu. Film je to povedený i po několikátém zhlédnutí.


Zesil to!
Čtyři roky po filmu Jméno růže a dva roky po filmu Heathers se herec Christian Slater objevuje v další hlavní roli. Tentokrát bude v garáži hlásit do "svého" rádia a poslouchat ho bude několik teenagerů a hlavně to budou převážně jeho spolužáci a ostatní žáci ze školy na kterou chodí. Ve škole ze sebe dělá tichého chlapce, ale když má u sebe mikrofón a každou noc v deset hodin zapne vysílání, stává se z něj Dj Hard Harry, která nezná meze a mluví o politice, škole a čte dopisy, které mu žáci posílají na speciální poštu. Speciální proto, že všechno drží v tajnosti a nikdo nesmí přijít na to, že právě on je Dj Hard Harry. Z výkonů Christiana se můžete od srce zasmát, nebo si ho oblíbit, jinak to nejde. Skvělá komedie s dramatickými prvky, která krásně odstartovala devadesátá léta.


Stříhoruký Edward
Přímo nádherný film od Tima Burtona, který snad všichni znají. Příběh, který vypráví babička svýmu vnokovi je o muži, který měl místo rukou ostré břitvy. Jmenoval se Edward a byl výtvorem jednoho vynálezce, který zemřel dřív, než ho vůbec mohl dokončit. Edward se však chová jako člověk, dokonce je milejší než ostatní občané města. Později své ruce využije jako kadeřník. Tento film je zároveň nejoblíbenějším filmem Tima Burtona. Do role Edwarda byl původně obsazen Tom Cruise, ale ten až moc zasahoval do scénáře, chtěl totiž nosit civilní oblečení a taky si vyžadoval, aby film skončil šťastně, to však Burton zcela odmítnul a do role obsadil svého oblíbence Johnnyho Deppa. Ten se při četení scénáře dokonce rozbrečel a říkal, že právě on je Edward. A také se mezi natáčením Johnny Depp se svou koleginí Winonou Ryder zasnoubil.


Sám doma
Dnes již klasická a kultovní vánoční komedie. McCallisterovi zapomněli doma nejmladšího člena rodiny a přišli na to až v letadle, když letěli do Paříže. Pro Kevina to byl nejdřív šok, když zjistil, že je doma úplně sám, nakonec si to však začal užívat a sranda mohla začít. Začal se prohrabovat Buzzovi ve věcech, dívat se na kriminálky a jíst plný talíř zmrzliny, nakupovat sám v obchodě, krást zubní kartáček a taky chystat past na mokroprstý bandity. Kevinova matka se mezitím bude snažit co nejrychleji dostat zpět do Chicaga. A Kevin bude čelit dvou zlodějům, kteří mu skočí na všechny připravené pasti. Mimochodem Daniel Stern, který ztvárnil Marva si na svůj obličej nechal posadit skutečnou tarantuli.

Text: Nikii
Obrázky: Pic1,
Rubrika: To byl rok ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama