Stýská se vám po starých VHS?

8. srpna 2015 v 15:23 | Nikii |  Kutloch

Stýská se vám?


VHS kazety, symbol osmdesátých a devadesátých let...

Podle mě byly VHS kazety a samozřejmě i video, úžasnými věcmi. Dnes se jich lidé zbavují a nechtějí o nich ani slyšet, někteří je ještě i s tím videem vlastní doma, a nebo se začali objevovat lidé, kteří VHS kaztey znovu shání. Videopůjčovny se zrušily minimálně před deseti lety, ale kdybychom šikovně hledali, myslím si, že by se alespoň tři určitě našly.

Já když vidím nějakou VHS kazetu, tak si hned vzpomenu na své dětství. To jsem totiž trávila právě u videokazet. Nejraději u pohádek, to je jasné, ale když jsem šla s rodiči do videopůjčovny, půjčovala jsem si komedie, sci-fi filmy a zase i ty pohádky. Všechny ty filmy pocházely převážně z osmdesátých let a poté i devadesátých let, tím se dá říct, že jsem jakoby výrůstala v osmdesátých letech. Tím pádem mám k nim velmi blízko. Pamatuji si, jak jsem odcházela s kazetami sci-fi filmů, jako jsou například Návrat do budoucnosti, či Čslo 5 žije.

Videokazety a video, jsou takové moje srdcovky. Dodnes na ně nedám dopustit, postupně si doplňuji svoují sbírku videokazet a video pečlivě jednou za týden leštím, veknu i vevnitř. Člověk k tomu má jakýsi cit. Mně osobně ty videopůjčovny chybí, a ano stýská se mi. Je to vlastně takový začátek sledování filmů doma. Možnost nahrání vašeho oblíbeného filmu, či seriálu na kazetu, a pomyšlení, že jí budete moct několikrát zhlédnout, bylo krásné.

Zhlédnutí videokazety má takovou svou určitou atmosféru. Hlavně když pozorujete tu kvalitu obrazu a zvuku. Jasně, s mkv, nebo blu-ray, se to vůbec nedá srovnat, ale jen si vybavte, jak jste tehdy právě tímto způsobem sledovali filmy. Magic, že ano? Pro mě je to prostě něco kouzelného. Je to určitý styl sledování filmů, který ale pomalu vymírá, nebo se snad jendou znovu vrátí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kult-film kult-film | Web | 23. srpna 2015 v 12:58 | Reagovat

VHS vždy mali svoje kúzlo :) (verím , že sa raz opäť vrátia)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama